NXP USA Inc. MRFE6VP8600HR6
Part No.:
MRFE6VP8600HR6
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
NI-1230
Datasheet:
MRFE6VP8600HR6.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V NI1230
Shipping
MRFE6VP8600HR6 Specifications
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
NI-1230
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Technology:
LDMOS
Configuration:
Dual
Frequency:
860MHz
Gain:
19.3dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
1.4 A
Power - Output:
125W
Voltage - Rated:
130 V