NXP USA Inc. MRF7S15100HR5
Part No.:
MRF7S15100HR5
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Package:
SOT-957A
Datasheet:
MRF7S15100HR5.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V NI780
Shipping
MRF7S15100HR5 Specifications
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-957A
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Frequency:
1.51GHz
Gain:
19.5dB
Voltage - Test:
28 V
Current - Test:
600 mA
Power - Output:
23W
Voltage - Rated:
65 V