NXP USA Inc. MRF6V2150NBR5
Part No.:
MRF6V2150NBR5
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Package:
TO-272BB
Datasheet:
MRF6V2150NBR5.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V TO272-4
Shipping
MRF6V2150NBR5 Specifications
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
TO-272BB
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Frequency:
220MHz
Gain:
25dB
Voltage - Test:
50 V
Current - Test:
450 mA
Power - Output:
150W
Voltage - Rated:
110 V