NXP USA Inc. MRF24G300HS-2UP
Part No.:
MRF24G300HS-2UP
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
NI-780S-4L
Datasheet:
MRF24G300HS-2UP.pdf
Description:
RF MOSFET GAN 48V NI780
Shipping
MRF24G300HS-2UP Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
NI-780S-4L
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Technology:
GaN
Configuration:
Frequency:
2.4GHz ~ 2.5GHz
Gain:
15.3dB
Voltage - Test:
48 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
Power - Output:
336W
Voltage - Rated:
125 V