NXP USA Inc. MRF1K50GNR5
Part No.:
MRF1K50GNR5
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Package:
OM-1230G-4L
Datasheet:
MRF1K50GNR5.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V OM1230G-4
Shipping
MRF1K50GNR5 Specifications
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
OM-1230G-4L
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency:
1.8MHz ~ 500MHz
Gain:
23dB
Voltage - Test:
50 V
Power - Output:
1500W
Voltage - Rated:
50 V