NXP USA Inc. MRF1518NT1
Part No.:
MRF1518NT1
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Package:
PLD-1.5
Datasheet:
MRF1518NT1.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 12.5V PLD-1.5
Shipping
MRF1518NT1 Specifications
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
PLD-1.5
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Frequency:
520MHz
Gain:
13dB
Voltage - Test:
12.5 V
Current Rating (Amps):
4A
Noise Figure:
Current - Test:
150 mA
Power - Output:
8W
Voltage - Rated:
40 V