OptiFuse MRCBP-N-10A
Part No.:
MRCBP-N-10A
Manufacturer:
OptiFuse
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
MRCBP-N-10A.pdf
Description:
CIR BRKR 10A 32VDC PUSH-RESET
Shipping
MRCBP-N-10A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
OptiFuse
Series:
MRCBP-N
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Breaker Type:
Shortstop
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
32 V