OptiFuse MRCBP-H-40A
Part No.:
MRCBP-H-40A
Datasheet:
MRCBP-H-40A.pdf
Description:
CIR BRKR 40A 32VDC PUSH-RESET
Shipping
MRCBP-H-40A Specifications
Series:
MRCBP-H
Current Rating (Amps):
40A
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
32 V