Mechatronics Fan Group MR8025E24B1+6-FSR
Part No.:
MR8025E24B1+6-FSR
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Package:
Datasheet:
MR8025E24B1+6-FSR.pdf
Description:
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
Shipping
MR8025E24B1+6-FSR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Series:
MR8025
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Voltage - Rated:
24VDC
Size / Dimension:
Square - 80mm L x 80mm H
Width:
25.00mm
Air Flow:
67.0 CFM (1.88m³/min)
Static Pressure:
0.370 in H2O (92.2 Pa)