Mechatronics Fan Group MR1238E24B1+6-FSR
Part No.:
MR1238E24B1+6-FSR
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Package:
Datasheet:
MR1238E24B1+6-FSR.pdf
Description:
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE
Shipping
MR1238E24B1+6-FSR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Series:
MR1238
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Voltage - Rated:
24VDC
Size / Dimension:
Square - 120mm L x 120mm H
Width:
38.00mm
Air Flow:
261.0 CFM (7.31m³/min)
Static Pressure:
1.325 in H2O (330.0 Pa)