Toshiba Semiconductor and Storage MQ01ABD100V
Part No.:
MQ01ABD100V
Manufacturer:
Toshiba Semiconductor and Storage
Category:
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Package:
Datasheet:
MQ01ABD100V.pdf
Description:
INTERNAL HARD DISK DRIVES
Shipping
MQ01ABD100V Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
MQ01ABD-V
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Memory Size:
1TB
Memory Type:
Magnetic Disk (HDD)
Form Factor:
2.5"
Speed - Read:
Speed - Write:
Voltage - Supply:
5V
Type:
SATA II
Current - Max:
Operating Temperature:
0°C ~ 55°C
Weight:
Size / Dimension:
100.00mm x 69.85mm x 9.50mm