TDK Corporation MPZ2520SPH070ATD25
Part No.:
MPZ2520SPH070ATD25
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
MPZ2520SPH070ATD25.pdf
Description:
FERRITE BEAD 7 OHM 1008 1LN
Shipping
MPZ2520SPH070ATD25 Specifications
Package/Case:
1008 (2520 Metric)
Impedance @ Frequency:
7 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
12A
DC Resistance (DCR) (Max):
1.25mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.039" (1.00mm)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)