TDK Corporation MPZ2012S300ATD25
Part No.:
MPZ2012S300ATD25
Datasheet:
MPZ2012S300ATD25.pdf
Description:
FERRITE BEAD 30 OHM 0805 1LN
Shipping
MPZ2012S300ATD25 Specifications
Impedance @ Frequency:
30 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
6A
DC Resistance (DCR) (Max):
10mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)