TDK Corporation MPZ1608Y101BTD25
Part No.:
MPZ1608Y101BTD25
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
MPZ1608Y101BTD25.pdf
Description:
FERRITE BEAD 100 OHM 0603 1LN
Shipping
MPZ1608Y101BTD25 Specifications
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Impedance @ Frequency:
100 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
2A
DC Resistance (DCR) (Max):
40mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)