TDK Corporation MPZ1005S221HT000
Part No.:
MPZ1005S221HT000
Datasheet:
MPZ1005S221HT000.pdf
Description:
FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN
Shipping
MPZ1005S221HT000 Specifications
Series:
MPZ-H
Impedance @ Frequency:
220 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
1.5A
DC Resistance (DCR) (Max):
95mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.022" (0.55mm)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)