TDK Corporation MPZ1005S181HT000
Part No.:
MPZ1005S181HT000
Datasheet:
MPZ1005S181HT000.pdf
Description:
FERRITE BEAD 180 OHM 0402 1LN
Shipping
MPZ1005S181HT000 Specifications
Series:
MPZ-H
Impedance @ Frequency:
180 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
1.6A
DC Resistance (DCR) (Max):
85mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.022" (0.55mm)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)