TDK Corporation MPZ1005S121CTD25
Part No.:
MPZ1005S121CTD25
Datasheet:
MPZ1005S121CTD25.pdf
Description:
FERRITE BEAD 120 OHM 0402 1LN
Shipping
MPZ1005S121CTD25 Specifications
Series:
MPZ
Impedance @ Frequency:
120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
1.2A
DC Resistance (DCR) (Max):
90mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.022" (0.55mm)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)