TDK Corporation MPZ1005A151ET000
Part No.:
MPZ1005A151ET000
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MPZ1005A151ET000.pdf
Description:
FERRITE BEAD 150 OHM 0402 1LN
Shipping
MPZ1005A151ET000 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
MPZ-E
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
150 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
800mA
DC Resistance (DCR) (Max):
180mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.022" (0.55mm)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)