MATRIX TECHNOLOGY INC. MPS-6005H-1C
Part No.:
MPS-6005H-1C
Datasheet:
MPS-6005H-1C.pdf
Description:
60V/5A, 1mV/1mA, RS232,RS485,USB
Shipping
MPS-6005H-1C Specifications
Voltage - Supply:
110VAC, 220VAC
Number of Outputs:
Voltage - Output:
0 ~ 60V
Current - Output:
0 ~ 5A
Size / Dimension:
129.921" L x 98.425" W x 59.055" H (3300.00mm x 2500.00mm x 1500.00mm)
Features:
Adjustable, Memory, Encoder, Regulated, OVP/OCP
Power (Watts):
300W