MATRIX TECHNOLOGY INC. MPS-6005H-1
Part No.:
MPS-6005H-1
Datasheet:
MPS-6005H-1.pdf
Description:
LINEAR DC POWER SUPPLY 300W
Shipping
MPS-6005H-1 Specifications
Series:
MPS-H-1
Voltage - Supply:
110VAC, 220VAC
Number of Outputs:
1
Voltage - Output:
0 ~ 60V
Current - Output:
0 ~ 5A
Size / Dimension:
12.992" L x 9.843" W x 5.906" H (330.00mm x 250.00mm x 150.00mm)
Features:
Adjustable, Memory, Encoder, Regulated, OVP/OCP
Power (Watts):
300W