MATRIX TECHNOLOGY INC. MPS-6003H-3
Part No.:
MPS-6003H-3
Datasheet:
MPS-6003H-3.pdf
Description:
60V/3A*2CH,5V/3A*1CH,without USB
Shipping
MPS-6003H-3 Specifications
Series:
MPS-H-3
Packaging:
Tape & Box (TB)
Voltage - Supply:
110VAC, 220VAC
Number of Outputs:
3
Voltage - Output:
0 ~ 60V, 0 ~ 60V, 5V
Current - Output:
0 ~ 3A, 0 ~ 3A, 3A
Number of Characters:
4
Size / Dimension:
12.992" L x 9.843" W x 5.906" H (330.00mm x 250.00mm x 150.00mm)
Features:
Linear, Memory, Parallel, and Series Modes
Power (Watts):
375W