MATRIX TECHNOLOGY INC. MPS-6000S-60-100
Part No.:
MPS-6000S-60-100
Datasheet:
MPS-6000S-60-100.pdf
Description:
60V 100A 6000W, Input 198~242VAC
Shipping
MPS-6000S-60-100 Specifications
Series:
MPS-6000S
Voltage - Supply:
198 ~ 242VAC
Number of Outputs:
1
Voltage - Output:
0 ~ 60VDC
Current - Output:
0 ~ 100A
Size / Dimension:
16.929" L x 19.685" W x 3.465" H (430.00mm x 500.00mm x 88.00mm)
Features:
Power (Watts):
6000W