MATRIX TECHNOLOGY INC. MPS-6000S-600-10
Part No.:
MPS-6000S-600-10
Datasheet:
MPS-6000S-600-10.pdf
Description:
600V 10A 6000W, Input 198~242VAC
Shipping
MPS-6000S-600-10 Specifications
Series:
MPS-6000S
Voltage - Supply:
198 ~ 242VAC
Number of Outputs:
1
Voltage - Output:
0 ~ 600VDC
Current - Output:
0 ~ 10A
Size / Dimension:
16.929" L x 19.685" W x 3.465" H (430.00mm x 500.00mm x 88.00mm)
Features:
Power (Watts):
6000W