MATRIX TECHNOLOGY INC. MPS-3602S-30-120
Part No.:
MPS-3602S-30-120
Datasheet:
MPS-3602S-30-120.pdf
Description:
30V 120A, 3600W*2, Input 240VAC
Shipping
MPS-3602S-30-120 Specifications
Voltage - Supply:
198 ~ 242VAC
Number of Outputs:
2
Voltage - Output:
0 ~ 30V
Current - Output:
0 ~ 120A
Number of Characters:
5
Size / Dimension:
16.929" L x 15.748" W x 3.464" H (430.00mm x 400.00mm x 88.00mm)
Features:
Power (Watts):
1800W