MEAN WELL USA Inc. MPS-200-15
Part No.:
MPS-200-15
Datasheet:
MPS-200-15.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 141W
Shipping
MPS-200-15 Specifications
Series:
MPS-200 (200W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output 1:
9.4 A
Power (Watts):
141W (201W Forced Air)
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension:
7.00" L x 4.22" W x 1.40" H (177.8mm x 107.2mm x 35.6mm)