MATRIX TECHNOLOGY INC. MPS-10003H-1
Part No.:
MPS-10003H-1
Datasheet:
MPS-10003H-1.pdf
Description:
100V/3A*1CH 10mV/1mA without USB
Shipping
MPS-10003H-1 Specifications
Series:
MPS-H-1
Voltage - Supply:
110VAC, 220VAC
Voltage - Output:
0 ~ 100V
Current - Output:
0 ~ 3A
Size / Dimension:
12.992" L x 9.843" W x 5.906" H (330.00mm x 250.00mm x 150.00mm)
Features:
Adjustable, Memory, Encoder, Regulated, OVP/OCP
Power (Watts):
300W