MATRIX TECHNOLOGY INC. MPS-10000S-100-100
Part No.:
MPS-10000S-100-100
Datasheet:
MPS-10000S-100-100.pdf
Description:
100V 100A, 10KW,Input 342~418VAC
Shipping
MPS-10000S-100-100 Specifications
Series:
MPS-10000S
Voltage - Supply:
342 ~ 418VAC
Voltage - Output:
0 ~ 100VDC
Current - Output:
0 ~ 100A
Size / Dimension:
16.929" L x 22.050" W x 5.197" H (430.00mm x 560.00mm x 132.00mm)
Features:
Power (Watts):
10000W