Bivar Inc. MPR5BWTW12.0
Part No.:
MPR5BWTW12.0
Datasheet:
MPR5BWTW12.0.pdf
Description:
PNL MNT BLUE W/WIRE 12"
Shipping
MPR5BWTW12.0 Specifications
Series:
MPR5
Lamp Color:
Blue
Lens Color:
Blue
Voltage:
4V
Current:
25mA
Panel Cutout Dimensions:
0.32" (8.13mm)
Lens Size:
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating:
25mcd
Wavelength - Peak:
430nm
Viewing Angle:
25°
Termination Style:
Wire Leads - 12" (304.80mm)