Bivar Inc. MPR3BWCW12.0
Part No.:
MPR3BWCW12.0
Datasheet:
MPR3BWCW12.0.pdf
Description:
PNL MNT BLUE W/WIRE 12"
Shipping
MPR3BWCW12.0 Specifications
Series:
MPR3
Lamp Color:
Blue
Lens Color:
Colorless
Voltage:
4V
Current:
25mA
Panel Cutout Dimensions:
0.24" (6.10mm)
Lens Size:
3mm, T-1
Millicandela Rating:
15mcd
Wavelength - Peak:
430nm
Viewing Angle:
20°
Termination Style:
Wire Leads - 12" (304.80mm)