OmniOn Power™ MPR0812TER12Z02A
Part No.:
MPR0812TER12Z02A
Manufacturer:
OmniOn Power™
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
MPR0812TER12Z02A.pdf
Description:
850W, 12V, UNIVERSAL AC INPUT FR
Shipping
MPR0812TER12Z02A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
OmniOn Power™
Series:
MPR0812 (850W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Front End
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
70.8 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
850W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-5°C ~ 50°C
Features:
Mounting Type:
Rack Mount
Size / Dimension:
9.00" L x 2.15" W x 1.57" H (228.6mm x 54.5mm x 40.0mm)