B B Battery MPL155-12-I3
Part No.:
MPL155-12-I3
Manufacturer:
B B Battery
Category:
Batteries Rechargeable (Secondary)
Package:
Datasheet:
MPL155-12-I3.pdf
Description:
BATTERY LEAD ACID 12V 150AH
Shipping
MPL155-12-I3 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
B B Battery
Series:
MPL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Battery Chemistry:
Sealed Lead Acid (SLA, VRLA)
Battery Cell Size:
Voltage - Rated:
12 V
Capacity:
150Ah
Size / Dimension:
13.54" L x 10.63" W x 6.81" H (344.0mm x 270.0mm x 173.0mm)