Bivar Inc. MPC5PGDW12.0
Part No.:
MPC5PGDW12.0
Datasheet:
MPC5PGDW12.0.pdf
Description:
LED PANEL INDICATOR GRN 2.2V
Shipping
MPC5PGDW12.0 Specifications
Lens Transparency:
Diffused
Voltage:
2.2V
Current:
30mA
Panel Cutout Dimensions:
0.32" (8.13mm)
Lens Size:
5mm, T-1 3/4
Viewing Angle:
45°
Termination Style:
Wire Leads - 12" (304.80mm)