Bivar Inc. MPC5GD5VW24.0
Part No.:
MPC5GD5VW24.0
Datasheet:
MPC5GD5VW24.0.pdf
Description:
LED ASSY PNL 5MM GRN DIFF 12"
Shipping
MPC5GD5VW24.0 Specifications
Packaging:
Tray
Lamp Color:
Green
Lens Color:
Lens Transparency:
Diffused
Ratings:
Voltage:
5V
Panel Cutout Dimensions:
0.32" (8.13mm)
Lens Size:
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating:
25mcd
Wavelength - Peak:
568nm
Viewing Angle:
40°
Termination Style:
Wire Leads - 24" (609.60mm)