Bivar Inc. MPC5GD12V
Part No.:
MPC5GD12V
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
MPC5GD12V.pdf
Description:
IND METAL PNL 5MM GRN DIFF 12VDC
Shipping
MPC5GD12V Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Bivar Inc.
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Type:
LED
Lamp Color:
Green
Lens Color:
Lens Transparency:
Diffused
Ratings:
Voltage:
12V
Current:
Panel Cutout Shape:
Round
Panel Cutout Dimensions:
0.32" (8.13mm)
Lens Size:
5mm, T-1 3/4