Bel Power Solutions MPB125-2012G
Part No.:
MPB125-2012G
Manufacturer:
Bel Power Solutions
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
MPB125-2012G.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 2X12V 125W
Shipping
MPB125-2012G Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Bel Power Solutions
Series:
MPB125 (125W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Open Frame
Number of Outputs:
2
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
12V
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
10.5 A
Current - Output 2:
500 mA
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
125W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote Sense, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
5.00" L x 3.00" W x 1.00" H (127.0mm x 76.2mm x 25.4mm)