Caddock Electronics Inc. MP930-0.020-5%
Part No.:
MP930-0.020-5%
Manufacturer:
Caddock Electronics Inc.
Category:
Through Hole Resistors
Package:
TO-220-2 Full Pack
Datasheet:
MP930-0.020-5%.pdf
Description:
RES 0.02 OHM 5% 30W TO220
Shipping
MP930-0.020-5% Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Caddock Electronics Inc.
Series:
Kool-Pak®MP900
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Resistance:
20 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
30W
Composition:
Thick Film
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
0/ +300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
TO-220
Size / Dimension:
0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.650" (16.52mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Reset All
Search Similar
Result:
MP930-0.020-5% FAQ
1. How to order MP930-0.020-5% on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the MP930-0.020-5% price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MP930-0.020-5%?