Caddock Electronics Inc. MP9100-5.00-1%
Part No.:
MP9100-5.00-1%
Datasheet:
MP9100-5.00-1%.pdf
Description:
RES 5 OHM 1% 100W TO247
Shipping
MP9100-5.00-1% Specifications
Resistance:
5 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
100W
Temperature Coefficient:
-20/ +80ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.620" L x 0.195" W (15.75mm x 4.95mm)
Height - Seated (Max):
0.825" (20.96mm)
Result:
MP9100-5.00-1% FAQ
1. How to order MP9100-5.00-1% on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the MP9100-5.00-1% price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MP9100-5.00-1%?