Ohmite MOX-750231003F1
Part No.:
MOX-750231003F1
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
MOX-750231003F1.pdf
Description:
RES 100K OHM 1% 1W AXIAL
Shipping
MOX-750231003F1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ohmite
Series:
Mini-Mox
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Composition:
Thick Film
Features:
High Voltage
Temperature Coefficient:
25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 210°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.165" Dia x 0.880" L (4.19mm x 22.35mm)