Ohmite MOX-400231006FE
Part No.:
MOX-400231006FE
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
MOX-400231006FE.pdf
Description:
RES 100M OHM 1% 3/4W AXIAL
Shipping
MOX-400231006FE Specifications
Series:
Mini-Mox
Resistance:
100 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Features:
High Voltage
Temperature Coefficient:
50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.165" Dia x 0.581" L (4.19mm x 14.78mm)