Ohmite MOX-3-132504J1
Part No.:
MOX-3-132504J1
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
MOX-3-132504J1.pdf
Description:
RES 2.5M OHM 5% 4W AXIAL
Shipping
MOX-3-132504J1 Specifications
Manufacturer:
Ohmite
Series:
Maxi-Mox
Product Status:
Active
Resistance:
2.5 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
4W
Composition:
Thick Film
Features:
High Voltage
Temperature Coefficient:
25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 210°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.345" Dia x 3.140" L (8.76mm x 79.76mm)