Ohmite MOX-2N-131006FE
Part No.:
MOX-2N-131006FE
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
MOX-2N-131006FE.pdf
Description:
RES 100M OHM 1% 3W AXIAL
Shipping
MOX-2N-131006FE Specifications
Manufacturer:
Ohmite
Series:
Maxi-Mox
Product Status:
Active
Resistance:
100 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
3W
Composition:
Thick Film
Features:
High Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 210°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.345" Dia x 2.140" L (8.76mm x 54.36mm)