KOA Speer Electronics, Inc. MO2CT631R753J
Part No.:
MO2CT631R753J
Datasheet:
MO2CT631R753J.pdf
Description:
RES 75K OHM 5% 2W AXIAL
Shipping
MO2CT631R753J Specifications
Resistance:
75 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.236" Dia x 0.610" L (6.00mm x 15.50mm)