KOA Speer Electronics, Inc. MO2CT631R102G
Part No.:
MO2CT631R102G
Datasheet:
MO2CT631R102G.pdf
Description:
RES 1K OHM 2% 2W AXIAL
Shipping
MO2CT631R102G Specifications
Resistance:
1 kOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.236" Dia x 0.610" L (6.00mm x 15.50mm)