KOA Speer Electronics, Inc. MO2CT521A182J
Part No.:
MO2CT521A182J
Datasheet:
MO2CT521A182J.pdf
Description:
RES 1.8K OHM 5% 2W AXIAL
Shipping
MO2CT521A182J Specifications
Resistance:
1.8 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.236" Dia x 0.610" L (6.00mm x 15.50mm)