KOA Speer Electronics, Inc. MO2CT521A132J
Part No.:
MO2CT521A132J
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
MO2CT521A132J.pdf
Description:
RES 1.3K OHM 5% 2W AXIAL
Shipping
MO2CT521A132J Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Series:
MO
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Resistance:
1.3 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.236" Dia x 0.610" L (6.00mm x 15.50mm)