KOA Speer Electronics, Inc. MO1CT52R563J
Part No.:
MO1CT52R563J
Datasheet:
MO1CT52R563J.pdf
Description:
RES 56K OHM 5% 1W AXIAL
Shipping
MO1CT52R563J Specifications
Resistance:
56 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)