KOA Speer Electronics, Inc. MO1CT52R221J
Part No.:
MO1CT52R221J
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
MO1CT52R221J.pdf
Description:
RES 220 OHM 5% 1W AXIAL
Shipping
MO1CT52R221J Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Series:
MO
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Resistance:
220 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)