3M MNU18-187DMIX-BOTTLE
Part No.:
MNU18-187DMIX-BOTTLE
Manufacturer:
3M
Category:
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Package:
Datasheet:
MNU18-187DMIX-BOTTLE.pdf
Description:
CONN QC TAB 18-22AWG 0.187 100PC
Shipping
MNU18-187DMIX-BOTTLE Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
3M
Series:
Scotchlok™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Terminal Type:
Standard
Gender:
Male
Tab Width:
0.187" (4.75mm)
Tab Thickness:
0.020" (0.51mm)
Tab Length:
Length - Overall:
0.870" (22.10mm)