3M MNGI10-250DFIX-BOTTLE
Part No.:
MNGI10-250DFIX-BOTTLE
Category:
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Package:
Datasheet:
MNGI10-250DFIX-BOTTLE.pdf
Description:
CONN QC RCPT 10-12AWG 0.250 50PC
Shipping
MNGI10-250DFIX-BOTTLE Specifications
Active
Terminal Type:
Standard
Gender:
Female
Tab Width:
0.250" (6.35mm)
Tab Thickness:
0.032" (0.81mm)
Tab Length:
Length - Overall:
0.940" (23.88mm)