3M MNG18-187DMK
Part No.:
MNG18-187DMK
Manufacturer:
3M
Category:
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Package:
Datasheet:
MNG18-187DMK.pdf
Description:
CONN QC TAB 18-22AWG 0.187 CRIMP
Shipping
MNG18-187DMK Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
3M
Series:
Scotchlok™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Terminal Type:
Standard
Gender:
Male
Tab Width:
0.187" (4.75mm)
Tab Thickness:
0.020" (0.51mm)
Tab Length:
Length - Overall:
0.840" (21.34mm)